KE'nin 2. sayısı çıktı!

Kartal Belediyesi tarafından, iki aylık periyotlarla çıkarılan edebiyat, kültür, sanat dergisi “KE”nin 2. (Mart-Nisan 2020) sayısı çıktı.
Bu haber 2020-03-16 16:31:54 eklenmiş ve 7726 kez görüntülenmiştir.
Kartal Belediyesi tarafından, iki aylık periyotlarla çıkarılan edebiyat, kültür, sanat dergisi “KE”nin 2. (Mart-Nisan 2020) sayısı çıktı. Derginin bu sayısı, sanat ve edebiyat dünyamızın önemli isimlerinden Zülfü Livaneli’yi konuk ediyor. "KE"nin 2. sayısında genel yayın yönetmenimiz (Kırşehir Express) Soner Demirbaş da bir şiiriyle yer alıyor.
 
“KE”, ilk sayısında olduğu gibi, 2. sayısında da içerik ve nitelik anlamında güçlü dokusunu koruyor. Bu sayıya göz atıldığında; edebiyat, kültür, sanat dünyamızın usta isimlerinden Sunay Akın, Nebil Özgentürk, Emrah Seferoğlu ve Can Ersal, Zülfü Livaneli’ye dair yazılarıyla dikkat çekiyor.
 
Derginin şairleri arasında; Umay Umay, İsmail Biçer, Ayşe Keskin, Kadir Aydemir, Kemal Güler, Soner Demirbaş, Ertuğrul Aydın, Gökhan Bakar, Çağın Özbilgi, Kamil Çağlar Aksu, Zehra Güngör ve Turgay Çitçi bulunuyor. Zülfü Livaneli ise, iki şiiriyle renk katmış.
 
Derginin deneme, inceleme, anı ve öykü yazarları; Şermin Yaşar, Ayla Burçin Kahraman, Nurullah Kuzu, İlknur Frolet, Neşe Aksakal, Şeref Özsoy, Ahmet Fırat İlhan, Mehmet Fırat Pürselim, Özlem Gürses, Melih Yıldız, Büşra Şahin, Selim Çizmeci, Ramazan Parladar, Deniz Dengiz Şimşek, Samet Karahasanoğlu, Haydar Ergülen, Ali Rıza Gelirli, Güzol Kutlu, Mertcan Karacan, Volkan Odabaş.
 
Yazınımızın genç isimlerinden Mertcan Karacan’ın, müziğimizin özgün isimlerinden Mazlum Çimen’le gerçekleştirdiği içtenlikli söyleşisi okunmaya değer.
 
“KE”ye renk katan bir diğer isim, karikatür sanatının usta isimlerinden Hasan Seçkin. Hasan Seçkin, ilk sayıda olduğu gibi, bu sayıda da “Çizginin Diliyle” yerini almış bulunuyor.
 
Çocuk yazınımızın önemli isimlerinden Demet Ekmekçioğlı, “Bu Kitaplar Çok Güzel” balığı altında, çocuklara kitap önerilerinde bulunuyor.
 
“KE”, her yönüyle nitelikli ve doyurucu bir dergi… Bu nitelikli ve doyurucu derginin mutfağını anmadan geçmek eksiklik olacaktır.
 
Adem Uçar (Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı, Genel Yayın Yönetmeni), Melih Yıldız (Sorumlu Yazı İşleri Müdürü), Ercan y Yılmaz (Editör). Yayın Kurulu ise şu isimlerden oluşuyor: İsmail Biçer, Faruk Duman, Gamze Güller, Mertcan Karacan ve Serkan Türk.
ETİKETLER : KE Kartal Edebiyat 2. sayı
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer DİĞER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket

Kırşehir Express Gazetesi
© Copyright 2013 Kırşehir Express Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Şiddet
Asayiş Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol
Kırşehirspor
SİYASET
Siyasi Açıklamalar
MHP Haberleri
CHP Haberleri
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Milli Eğitim
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi