Genel Sağlık-İş'ten Tıp Bayramı açıklaması

Genel Sağlık-İş Kırşehir İl Temsilcisi Nuh Karakaya'dan 14 Mart Tıp Bayramı açıklaması
Bu haber 2020-03-13 14:46:29 eklenmiş ve 7880 kez görüntülenmiştir.

Genel Sağlık-İş Kırşehir İl Temsilcisi Nuh Karakaya 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir açıklama yaptı. Karakaya, açıklamasında şunları ifade etti:

            "Son günlerde coronavirus pandemisi ile sağlık hizmetleri ve çalışanlarının önemi bir kez daha ortaya çıkarken, sağlık çalışanlarının durumu da alarm veriyor.

Dünya Sağlık Örgütü sağlığı "fiziksel,ruhsal ve sosyal açıdan iyilik hali" olarak tanımlamaktadır. Sağlık hizmeti sunarken"fiziksel,ruhsal ve sosyal" açıdan birçok tehlike ve risklerle karşı karşıya kalan sağlık çalışanlarında "iyilik hali" kalmamıştır....         

            Sağlık çalışanlarının ağırlaşan çalışma koşulları vardır.Yetersiz personel istihdamı,yoğun iş yükü,düzensiz ve belirsiz çalışma koşulları,yetersiz ücret.Sağlık çalışanlarının %70 i borçlanarak yaşamak zorunda kalıyor.Mesleki hastalıklarla karşılaşıyor,şiddete maruz kalıyor, mobbing uygulanıyor, özlük haklarının beklentileri karşılamaması yoğun stres unsuru olarak karsımıza çıkmaktadır.       

            Yıpranma payı hakkının tüm sağlık çalışanlarını kapsamaması,3600 ek gösterge konusunda verilen sözlerin tutulmaması sağlık çalışanlarının en önemli sorunlarının başında gelmektedir.  

 Sağlık çalışanlarını tükenmişliğe kimi zaman ölüme sürükleyen çalışma koşullarındaki bu olumsuzluklara ACİL gerçekçi çözümler üretilmelidir.    

            Genel Sağlık-İş tarafından hazırlanan Türk Ceza  Kanunu'nda kamu kurum ve kuruluşlarında sağlık hizmeti sunanlara karşı işlenen bazı suçlara ilişkin özel duzenlemeler içeren Sağlıkta Şiddet Yasa Tasarısı taslağı kanunlaştırılmalıdır...      

            Sağlıkta piyasalaşmaya son verilmeli,Atatürk'ün başlattığı ulusal,kamucu,halkçı ve emekçiden yana sağlık politikaları uygulanmalıdır.   

Tüm bu olumsuz koşullar içinde,karşılaştıkları tüm güçlüklere rağmen,zor ve onurlu gorevi yerine getirmek için fedakarca çalışan tüm sağlık emekçilerinin 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun!"

ETİKETLER : Nuh Karakaya Genel Sağlık-İş Kırşehir
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket

Kırşehir Express Gazetesi
© Copyright 2013 Kırşehir Express Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Şiddet
Asayiş Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol
Kırşehirspor
SİYASET
Siyasi Açıklamalar
MHP Haberleri
CHP Haberleri
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Milli Eğitim
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi