Belediye Kırköy Projesini hayata geçiyor

“Kırköy Kampüsü-Kırşehir'de Dezavantajlı Gruplara ‘Umut’ Doğuyor” Projesi hayata geçiyor
Bu haber 2020-03-05 09:39:53 eklenmiş ve 8300 kez görüntülenmiştir.

2019 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında Kırşehir Belediyesi tarafından sunulan “Kırköy Kampüsü – Kırşehir’de Dezavantajlı Gruplara ‘Umut’ Doğuyor” projesi Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından başarılı bulunarak desteklenmeye hak kazandı ve Kırşehir Belediyesi ile Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) arasında proje sözleşmesi imzalandı.

 Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Kırşehir Belediyesi olarak bu projeyle; sosyal, ekonomik ve fiziksel engeller, sağlık problemleri ve coğrafi etmenler sebebiyle dezavantajlı durumda olan kadın, yaşlı ve engelli bireylerimizin toplumsal yaşamın her alanına katılımlarının ve uyumlarının arttırılmasını öncelik olarak belirlediklerini ifade etti. Başkan Ekicioğlu, proje kapsamında Kırşehir Belediyesi tarafından belirlenen alanda bir sosyal yaşam ve üretim alanı oluşturulacağını ve bu faaliyet merkezine “Kırköy Kampüsü” adı verildiğini belirtti.

Kır Köy Projesi uygulama projesi hakkında bilgi veren Belediye Başkana Yardımcısı Başar Altuntaş, "Ahiler Kalkınma Ajansının hibe desteği ile hayata geçirmeye başlamış olduğumuz proje 1 Mart itibari ile  başlamış bulunuyoruz. Yaklaşık 18 ay sürecek olan proje Belediyemizin hem ayni , hem de nakdi yardımı olacak. Alanı düzeltme çalışmaları devam ediyor. Mimari ve Proje çalışmaları ekiplerimiz tarafından sürdürülüyor. Bu projenin güzel olan tarafı Kırşehir Belediyesinin tamamen kendi kaynakları, kendi personelleri ile hayat geçireceği bir proje olması. Dezavantajlı gruplara kadınlara ,çocuklara , engellilere ve yaşlılara yönelik bir takım ekonomik , hem sosyal faaliyet olacağı bir kampüs olarak yönetilmeye çalışılıyor. Bu kampüsten Kırşehirli vatandaşlarımızda yararlanacak. Bölgedeki bir çok kişinin buraya geleceğini ümit ediyoruz. Turistik açıdan Kırşehir’e desteğinin olacağını görüyoruz." dedi.

 

ETİKETLER : kırşehir belediyesi kırşehir kırköy Belediye Başkana Yardımcısı Başar Altuntaş
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket

Kırşehir Express Gazetesi
© Copyright 2013 Kırşehir Express Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Şiddet
Asayiş Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol
Kırşehirspor
SİYASET
Siyasi Açıklamalar
MHP Haberleri
CHP Haberleri
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Milli Eğitim
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi