Star Kids Cimnastik Spor Kulübü açıldı

Kırşehir'in 3-12 yaş aralığına hitap eden en büyük ve en kapsamlı cimnastik salonu Star Kids Cimnastik Spor Kulübü hizmete girdi
Bu haber 2020-03-04 14:32:56 eklenmiş ve 7561 kez görüntülenmiştir.

Kırşehir'in 3-12 yaş aralığına hitap eden en büyük ve en kapsamlı cimnastik salonu Star Kids Cimnastik Spor Kulübü’ne yoğun ilgi var.

             Salonları ve malzemeleri tamamen ilgili yaş gruplarının ihtiyaçlarını kapsayacak biçimde dizayn edilen Star Kids Cimnastik Spor Kulübü'nün öncelikli hedefinin çocukların temel motorik becerilerini geliştirmek ve hoş vakit geçirmelerini sağlamak olduğu ifade edildi. Star Kids Cimnastik Spor Kulübü yöneticileri tarafından yapılan bilgilendirmede şunlar ifade edildi:

 

3 YAŞ

 

            Bu grupta çocuklar temel spor becerilerini öğrenirler, ince ve bütüncül motor becerileri kazanırlar ve eğlence ve öğretimin yaratıcı yöntemleriyle amaca yönelik davranış becerilerini güçlendirirler. Bu muhteşem ders saati, cimnastik hareketleri, oyunlar ve heyacan verici aktivitelerle doludur.

Çocuklar hem spor yapma becerisi kazanıp hem de amaca yönelik davranış becerilerini, dinleme ve anlama  yeteneklerini güçlendirir. Komut gelişimi ön plandadır.

 

4-5 YAŞ

 

            Derslere katılan çocukların kendilerine güven duyguları gelişirken, daha komplike oyunlar ve sportif faaliyetler sayesinde vücut güç, esneklik ve çeviklikleri artar ve el-göz koordinasyonu ilerler.

Rekabete hassas bu yaş grubuyla çok hassas ve başarıya-yönelik yaklaşımla eğitimde ilerleme bekleriz

 

6-8 YAŞ

 

            Bu dersteki amacımız duygusal olarak destekleyici ve rekabetten uzak bir ortamda çocukların belirli bir hedef doğrultusunda çalışmayı öğrenmeleri ve kendilerine güvenlerinin sağlanması aynı zamanda fiziksel becerilerinin ve takım çalışması bilincinin geliştirilmesidir.

 

9-12 YAŞ

 

            Kardiyovasküler çalışması ile güç ve esneklik egzersizlerini birleştiren çalışma planı etrafında hareketler yoğunlaşmaktadır.. Bir dizi heyecan verici ve devamlı değişen faaliyet aracılığıyla dayanıklılık artar, kaba motor becerileri gelişim gösterir. Alışkanlık yaratacak spor bilinci sayesinde sağlıklı yaşam tarzını benimseyen çocuklar, Kırşehir star kids cimnastik spor kulübünde kendi sınırlarını tanıyan ve kendine güvenen birey olma yolunda emin adımlarla çalışmalara katılmaktadır.

 

ETİKETLER : Star Kids Cimnastik Spor Kulübü Kırşehir
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SPOR haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket

Kırşehir Express Gazetesi
© Copyright 2013 Kırşehir Express Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Şiddet
Asayiş Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol
Kırşehirspor
SİYASET
Siyasi Açıklamalar
MHP Haberleri
CHP Haberleri
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Milli Eğitim
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi