Belediye Meclisi'nde 'arsa satışı' ve Özel Kalem tartışması

Ekicioğlu: Bizden önce, Sayıştay Raporlarına göre 26 Milyon 2018 borç faizi ve 34 milyon 2017 faiziyle; yaklaşık 60 milyonluk bir faiz gideriyle birçok hizmet yapılır!
Bu haber 2020-02-07 11:01:33 eklenmiş ve 8101 kez görüntülenmiştir.

6 Şubat 2020 Perşembe günü saat 14:00'da Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi zemin katında bulunan Meclis Toplantı Salonunda Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı yapıldı. Kırşehir Express gazetesi genel yayın yönetmeni Soner Demirbaş da Meclis toplantısına katılarak yapılan tartışma ve oylamaları izledi.

            Kırşehir Belediyesi'nin SGK'ya olan borçlarının ödenmesi için arsa satışlarının gündeme geldiği toplantıda gergin anlar yaşandı. Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Demet Karakoç Akar'ın konuşması üzerine Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu kendi dönemleri dışında yapılan borcu kastederek 40 Milyon borcun 35 Milyona düşürüldüğünü, bu borcun 20 yıllık olduğunu ve daha da aşağı düşüreceklerini söyledi.

            Ekicioğlu, bugün itibarıyla inşaat ruhsatlarından bir gelirleri olmadığını, günlük tahsilatlar ve İller bankasından gelen parayla birlikte 13-14 Milyonluk bir gelirleri olduğuna ve 16 Milyon Liralık da bir giderleri olduğuna işaret ederek buna rağmen kalan işleri de devam ettirdiklerini belirtti.

            Önceki dönemde İller Bankası'ndan kredi alındığı için yerelde iktidar değişince İller Bankası'nın kendilerine kredi vermediğini söyleyen Ekicioğlu, minibüs terminalini de buna rağmen tamamlamak üzere olduklarını ifade etti.

            Gelir ve gider dengesinin birbirine uymadığını ve sabit giderleri olduğunu dile getiren Ekicioğlu, tahsil ettikleri paranın bir kısmının da maaşlara gittiğine vurgu yaptı.

            Çevre ve Şehirciliğin 96 arsanın satışı için kendilerinden görüş istediğini belirten Ekicioğlu, Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Demet Karakoç Akar'a hitaben şunları söyledi:

             "Oraya da karşı çıkıyor musunuz, Belediyeye arsa sattırmak istemiyorsunuz, biz de sonuçta kamuya ve Kırşehir halkına hizmet veriyoruz., oylamaya geçildiğinde istediğiniz şekilde oyunuz verirsiniz. Çevre ve Şehircilik 96 parselin satışı için yetki istedi. 14 adet Şeker fabrikası neden satıldı, Türk hava Yolları da satıldı. Bizim de ihtiyacımız var ve borçlar için boş yere faiz ödemek istemiyoruz. Sayıştay Raporlarında 26 Milyon 2018 faizi, 34 milyon 2017 faiziyle yaklaşık 60 milyonluk bir faiz gideriyle birçok hizmet yapılır. Ayrıca bu satışlar da açık ihale ile yapılacak ve bu satışlar sonrasında da SGK hacizleri kaldıracak. SGK bize sat, parayı getir diyor. Biz de bu nedenle bu arsaların satışını istiyoruz.

            Geçen 10 yıla baktığımızda her 6 ayda bir Özel kalem Müdürü alınmış, bizim Özel kalem Müdürümüz hâlâ atanmamıştır. İmzasız bir dilekçe ile şikayette bulunularak işimizi engellemeye çalıştılar ve biz mahkemeye gittik ve mahkeme kararıyla İçişleri Bakanlığı'na müracaat ettik. 1 yıl oldu ve bizim Özel Kalemimizi  atamadılar. Bu engelleme bana değil Kırşehir'edir. Biz de şirketten aldık ve böyle olunca da "gayrı resmi oluyor".

            Yapılan tartışmanın ardından oylamaya geçildi ve 17'ye karşı 10 oyla satış önergesi kabul edildi.

ETİKETLER : Selahattin Ekicioğlu Kırşehir TSO Belediye Meclisi Şubat
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer DİĞER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket

Kırşehir Express Gazetesi
© Copyright 2013 Kırşehir Express Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Şiddet
Asayiş Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol
Kırşehirspor
SİYASET
Siyasi Açıklamalar
MHP Haberleri
CHP Haberleri
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Milli Eğitim
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi