CHP'den Ak Parti'ye yanıt gecikmedi!

Ekicioğlu: İktidar partisine görev düşüyor biraz daha destekçi olun biz kavgaya gelmedik!
Bu haber 2020-01-09 14:50:51 eklenmiş ve 8245 kez görüntülenmiştir.

Geçtiğimiz günlerde Kırşehir Belediyesi'nde sözleşmelerinin süresinin bitmesiyle sözleşmeleri uzatılmayan29 belediye işçisi için bir basın açıklaması düzenleyen Ak Parti İl Teşkilatına CHP'den yanıt geldi. İyi parti ile yapılan Millet İttifakı yöneticileri ile birlikte8 Ocak 2020 Çarşamba günü CHP İl başkanlığında bir basın açıklaması gerçekleştirildi.

            "CHP’de düzenlenen basın açıklamasına Belediye Başkanı Ekicioğlu, CHP Milletvekili Metin İlhan, CHP İl Başkanı Baran Genç ve İYİ Parti İl Başkanı Müfit Göçen katıldı.

            İlk konuşmayı yapan CHP İl Başkanı Baran Genç, AK Parti yöneticilerinin ithamlarını basından üzülerek takip ettiklerini söyledi.

            İyi Parti İl Başkanı Müfit Göçen yaptığı açıklamada söz verilen projeleri sordu.

            CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan ise “EL İNSAF” sözleri ile hem geçmiş döneme hem de 31 Mart sonrasına değindi ve şunları söyledi:

             “Dün ki açıklama çok talihsizdi. 15 yıldır Ak Parti tarafından bu şehir yönetiliyor. 2004 yılında Halim Çakır seçildi. Bu dönemde kendi kadrosunu kurdu, ise alımlar yaptı, Ak Partili insanlar ön planda oldu. Halim Çakır’dan sonra yine Ak Partili Yaşar Bahçeci döneminde ise Yaşar Başkan sözleşmeli insanların sözleşmelerini imzalamadı. O dönemdeki işçilerde “bizim günahımız ne dedi?” Yine aynı partinin belediye başkanları olmasına rağmen 96 trilyon borç bırakıldı diye sıkıntılar çıktı. Yine ortada 500 milyon borç var.

 

            O dönemde 1180 kişi alınmış. Bir belediye başkan yardımcısının 7-8 tane akrabası çalışıyor El insaf. Hepsi bizim eşimiz dostumuz ama istihdam sıkıntısının olduğu yerde bu olmaz.” İşçi kıyımı yapılıyor” diyorsunuz Ak Partili Belediyeler yapmıyor mu? Kaman Belediyesi’nden, Mucur Belediyesi’nden, Çiçekdağı Belediyesi’nden, Kurancılı Belediyesi’nden işçi çıkarılıyor.

            8 aydır Belediye Başkanlığı yapan biri ile 10 yıldır Belediye Başkanı olan iki insanı kıyaslayamazsınız.  “EL İNSAF” DERSİN. Selahattin Ekicioğlu kendini halka ispatlamış, sevdirmiş biridir ki 31 Martta halk onu seçti. Seçim bitti 2 ay sonra halka mikrofonlar uzatıldı” Yaşar Bahçeci’yi arıyor musunuz?” diye. Biz kendimizden çok eminiz biz bu dönem en rahat seçim propagandasını yaşadık. Kırşehir’de o kadar çok sorun var ki bizim bunlara bakmamız lazım. Kırşehir’de Kaman’da ki hastane de o kadar çok sorun var ki milletvekili gelsin beraber bunları çözelim.

             Seçim’den 40 gün önce 14 Şubat 2019’da belediyeye emanet edilen Aşık Paşa tabiat parkı 31 Mart seçimlerini Ak Parti alamayınca seçimden sonra protokolü imzalanmasına rağmen, ilk taksiti ödenmesine rağmen Tarım ve Orman Bakanlığı Ankara’da ki bir pastahaneye peşkeş çekiyor. Aylık geliri 15 bin lira olan bir pastahaneci burayı nasıl yönetebilir? 2020 yılı olmuş çevre yolu yok. İkinci bir hastane dediler temeli bile yok. Valilik binası yapılacak dediler kime verildiği belli değil. Biz kimseyle polemiğe girmek istemiyoruz. Biz sorun çözmek istiyoruz. Mesela AHİLİK konusu. Ahilik fuarı yapılıyor Kırşehir’den tek bir kişi davet edilmiyor. Konya Belediye Başkanı “AHİLİĞİN BAŞKENTİ KONYADIR”diyor. Ben bunda art niyet ararım.

            Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ise Milletvekiline seslendi ve iddialara yanıt verdi. Ekicioğlu, açıklamasında şunları ifade etti:

 

            "Gönül şunu isterdi diğer partilere nasıl girip çıkıyorsam elimde dosyalarla Ak Partiye ’de girip çıkıp Kırşehir’in sorunlarını projelerini, sorunlarını anlatayım. Ama maalesef 31 Mart’tan sonra talihsiz açıklamalarla Kırşehir bitti diyerek defteri kapattılar. Ben bizden sonra gelecek olan belediyenin kurumsal olmasından yanayım.  Kırşehir Belediyesi partinin yada kişilerin belediyesi değildir.

            iktidar partisi milletvekilline çağrıda bulunmak istiyoruz. Fİller bankasından araç kredisi için talepte bulunduk.10 milyon liralık teminat mektubu istiyoruz. Milletvekili Kendirli gelsin yardımcı olsun bende basın mensuplarının önünde iktidar milletvekilimize teşekkür edeyim biz böyle ortak ,şeffaf yönetimden yanayız. Tek Ak parti il binasında toplanalım ama maalesef ilk günden itibaren kapı kapanınca ortamda gerginleşiyor.

            50 Milyonluk yatırımı sordular ya, Biz 31 Mart’tan sonra 140 bin lira para tahsil ettik,20 milyon da borçlanmışız. 70 milyon borç ödersek 160 milyondan 90 milyon lira kalıyor. Bunun 32 bin lira civarında maaş ödemesi var. Belediyenin temel giderleri de 10 milyon tutuyor. Kalan ise nereye gidiyor biliyor musunuz? Kente harcanıyor. Arka mahallelerde dokunulmaması yerlere dokunduk, Pazar yeri, kent park, üniversite çevresi, parklar kara yollarının içini ve dışını yaptık. Bunlarında reklamını yapmadık. Bunlar bizim asli görevimiz sürekli şunu bunu yaptım demenin mantığı yok.

            9 aydır belediye deyiz büyük bir  sorun var işsizlik sorunu ama biz aşacağız. 1172 çalışan olan bir belediye vardı.  Biz işçi çıkarmadık sadece sözleşmelerini uzatmadık. Şuanda 1167 kişi çalışıyor. 46 tane şoför aldık. Şuanda 12 bin lira mazot gideri var 16 bin lira ulaşımda geliri var.1200 lira zarar eden ulaşım sistemini kurtardık.

            3 arkadaştan bahsettiler maaşlarını söylediler. Hepsinin belgesi var. Bırakın KISIR ÇELİŞMELERİ DE beraber çalışalım. Biz çözümü beraber üretelim diyoruz. Biz bunlara engel olalım da başarısız olsun mantığından çıkın ben o hizmetleri sırtıma alıp götürmeyeceğim. İktidar partisine görev düşüyor biraz daha destekçi olun biz kavgaya gelmedik. Söylediğim her şeyin belgeleri mevcuttur.  

 

ETİKETLER : Selahattin Ekicioğlu Belediye Başkanı Kırşehir CHP Baran Genç Metin İlhan Müfit Göçen Ak Parti
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket

Kırşehir Express Gazetesi
© Copyright 2013 Kırşehir Express Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Şiddet
Asayiş Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol
Kırşehirspor
SİYASET
Siyasi Açıklamalar
MHP Haberleri
CHP Haberleri
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Milli Eğitim
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi