Ekicioğlu: Kırşehir’i ortak akılla yönetiyoruz!

Kırşehir Belediyesi ve TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi Kırşehir temsilciliği dayanışma ve iş birliği protokolü imzalandı.
Bu haber 2019-12-30 12:46:47 eklenmiş ve 7643 kez görüntülenmiştir.

Kırşehir Belediyesi ve TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi Kırşehir temsilciliği ile Sağlıklı Kentleşme, Nitelikli Mimarlık ,Kültürel, Tarihi ve Doğal Çevre varlıklarının yaşatılarak korunması ve geliştirilmesi için teknik, kültürel, toplumsal, dayanışma ve iş birliği protokolü imzalandı.

            Protokol imza töreninde bir açıklama yapan Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu , "biz göreve geldiğimizde bu şehri ortak akılla yöneteceğiz demiştik. TMMOB ile imzaladığımız bu protokol çok önemsiyoruz. Kırşehir Belediyesi ile TMMOB Mimarlar Odası arasında imzalan protokolün amacı sağlıklı kentleşme ve nitelikli yapılaşma faaliyeti için gerekli olan mimarlık hizmetlerinin meslek odaları ile yerel yönetim arasında teknik işbirliği sağlamak, katılımcı bir sürecin inşasını hayata geçirmek ve mimarlık kültürünün toplumla buluşması , doğal kültürel varlıklarımıza sahip çıkarak dayanışma içerisinde yerine getirmelerinin kurallarını belirlemektir." dedi.

            Başkan Ekicioğlu , "Belediye ve Oda katılımcı planlama, ortak akılla üretilerek kentsel fikirlerin oluşturulması çerçevesinde Öğrencilerle, uzmanlarla halkın katılımı ile kamplar , atölyeler, panel, festival vb. etkinlikler düzenlenecek. Uluslararası ilişkiler kapsamında UNESCO,EUROPA NOSTRA,UIA , Sağlıklı Kentler, Tarihi Kentlerle projeler geliştirip bilgi birikimin paylaşılması ve katılımcı bir sürecin koordine edilmesi sağlanacak. Söz verdiğimiz gibi, bu kenti ortak akılla yönetiyoruz. TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi Kırşehir Temsilciliğimiz ile ilimizde sağlıklı kentleşme çalışmaları, nitelikli mimarlık, kültürel, tarihi ve doğal çevre varlıklarının yaşatılarak korunması ve geliştirilmesi için teknik, kültürel, toplumsal dayanışma ve işbirliği protokolü imzaladık. Her şey daha güzel bir Kırşehir için." dedi

ETİKETLER : Selahattin Ekicioğlu Belediye Başkanı Kırşehir
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer DİĞER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket

Kırşehir Express Gazetesi
© Copyright 2013 Kırşehir Express Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Şiddet
Asayiş Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol
Kırşehirspor
SİYASET
Siyasi Açıklamalar
MHP Haberleri
CHP Haberleri
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Milli Eğitim
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi