Vali İbrahim Akın'dan '24 Aralık' mesajı

Vali İbrahim Akın Atatürk’ün ilimize gelişinin 100. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı
Bu haber 2019-12-23 15:06:52 eklenmiş ve 7708 kez görüntülenmiştir.

Vali İbrahim Akın Atatürk’ün ilimize gelişinin 100. yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajında şunları ifade etti:

             "İstiklal Mücadelemizin Büyük Önderi Mustafa Kemal Paşa ve Temsil Heyeti’nin ilimize gelişlerinin 100. yıldönümünde, yurdumuzu düşman işgalinden temizleyerek bizlere hür ve bağımsız bir gelecek bırakan başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün ecdadımızı saygı ve minnetle anıyorum.

         Bildiğiniz üzere 1. Dünya Savaşı’nın ardından yurdumuzun dört bir tarafı düşmanlarca işgal edilmiş ve milletimiz esaret altına alınmak istenmiştir. Milletin kurtuluşunun yine milletin azim ve kararıyla sağlanacağına inanan Mustafa Kemal Paşa ve arkadaşları Samsun’dan Anadolu’ya çıkarak Milli Mücadeleyi başlatmak için çalışmalara başlamışlardır.

          Sivil ve askeri yöneticilere gönderilen Havza Genelgesi ve yayımlanan Amasya Tamiminden sonra Erzurum ve Sivas Kongreleri yapılmıştır. Bu çalışmaların ardından Mustafa Kemal Paşa,  milli bilinci uyandırmış ve Temsil Heyeti ile birlikte milli mücadelenin merkezi olan Ankara’ya doğru yoluna devam etmiştir.

          Ankara’ya ilerleyişindeki önemli ve son duraklardan birisi olan Kırşehir, milli mücadelemizin önderi için büyük bir umut kaynağı olmuştur. 21 Aralık’ta Mucur’a gelen Mustafa Kemal Paşa 3 gün süreyle Mucur ve Hacıbektaş’ta önemli görüşmeler yapmış, 24 Aralık günü geldiği Kırşehir’de halkın büyük sevgisi ve desteğini görmüştür.

            25 Aralık’ta da Kaman’a geçerek temaslarını sürdüren Mustafa Kemal Paşa ve beraberindeki heyet, ilimizde kaldıkları süre içerisinde Kırşehirlilerin vatan ve millet sevgisiyle dolu olduğunu ve yurdumuzun düşmandan kurtulması için her türlü fedakârlığı yapmaya hazır olduğunu görmüşlerdir.

          Neticede, 1920’de kurulan Büyük Millet Meclisi önderliğinde Kurtuluş Savaşı başlatılarak, tüm yokluklara rağmen yurdumuz düşmanlardan temizlenmiştir. İşte, halkımızın birlik ve beraberliği ile kazanılan bu zafer sonucunda milletimiz Cumhuriyete kavuşmuştur. 

            Değerli Kırşehirliler, İşte, bu tarihi günün üzerinden tam 100 yıl geçmiştir. Bir asır önce Milli Mücadelemizin Önderi ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ağırlayan Kırşehirliler, bugün de aynı duygu ve gururu yaşamaktadır.  

          Bu duygularla, ilimize gelişinin 100. Yıldönümünde devletimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, onunla omuz omuza mücadele vermiş silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kez daha şükran ve minnetle anıyor, hepinize saygılar sunuyorum. "

ETİKETLER : İbrahim Akın Vali Kırşehir Atatürk 24 Aralık
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket

Kırşehir Express Gazetesi
© Copyright 2013 Kırşehir Express Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Şiddet
Asayiş Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol
Kırşehirspor
SİYASET
Siyasi Açıklamalar
MHP Haberleri
CHP Haberleri
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Milli Eğitim
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi