Zobu ve Kaya yeni Hükumet Binası ile ilgili sert konuştu

Zobu ve Kaya: Ankara Caddesi'nde inşası devam eden Yeni Hükumet Binası yerine yurt veya başka bir bina yapılmasını kararı vermek isteyenler alacakları kararın altında kalırlar, Ahi Esnafı yurt binalarında olduğu gibi bu ihaneti unutmaz!
Bu haber 2019-12-20 10:55:48 eklenmiş ve 7651 kez görüntülenmiştir.

            Kırşehir Kahveciler Otelciler Fırıncılar Odası Başkanı Davut Kaya ve Kırşehir Bakkallar ve Bayilier Esnaf Odası Başkanı Murat Zobu Ankara Caddesine Temeli Atılan Yeni Hükumet Konağı Projesinin iptal edilmesinin şehrimize büyük bir ihanet olacağını belirterek, yeni hükümet konağı projesinin şehrimiz için önemli olduğunu ve  bir an evvel bitirilmesi gerektiğini söylediler.

            Kırşehir Kahveciler Otelciler Fırıncılar Odası Başkanı Davut Kaya ve Kırşehir Bakkallar ve Bayilier Esnaf Odası Başkanı Murat Zobu yapmış oldukları ortak açıklamada; son günlerde  Şehrimizin merkezi ve önemli caddelerinden olan Ankara Caddesine ortak mutabakat sonucunda yapılması kararı verilen Yeni Hükumet Konağı Projesinin iptal edilerek yerine yurt yapılacağı söylentileri olduğunu, böyle bir durumun gerçekliği halinde öğrenci yurtlarının Bağbaşı Kampüsüne yapılması kadar hatalı bir karar olacağını belirterek, Bizler Yeni Hükümet Binasının mevcut yerinde yapılarak projenin bir an evvel tamamlanmasını istiyoruz dediler.

            Murat Zobu ve Davut Kaya açıklamada şunları ifade ettiler:

            " Bundan 3 yıl evvel şehrimizin Atatürk Caddesi, Cacabey Caddesi ve Melikgazi Caddesi başta olmak üzere bu caddelerle kesişen sokaklarda akşam saatlerinde önemli canlılıkların olduğunu bunun da esnafın işine olumlu yansımakta iken tüm uyarı ve ikazlarımıza rağmen yeni yurtların Terme caddesindeki Üniversite arazi yerine Kırşehir'li olmayan bir iş adamının projesi onaylanarak bağbaşı kampüsü bitişiğine  yapılması sonucunda şehrimiz ve esnafımız büyük zarar görmüş ve mağduriyet yaşamıştır. Bu yanlış ve siyasi olduğuna inandığımız karar sonucunda şehir merkezimizde yer alan onlarca yurt binası kapanmak zorunda kalmış, yurtların merkezde olması sebebiyle iş yapan yüzlerce esnafımız mağdur olmuş, bu cadde ve sokaklar akşam saatlerinde adeta hareketsizliğe bürünmüştür. Bunları söylerken kendi menfaatlerimizden ziyade şehrimizin ve esnafımızın menfaatlerini düşünerek söylüyor ve ifade ediyoruz."

            Şehrimize yapılması planlanan Yeni Hükümet Binasının yeri ile ilgili olarak da büyük tartışmaların olduğunu fakat ortak mutabakat sonucundan binanın şehir merkezi niteliğinde olan eski yerine yapılmasının daha uygun olacağı kararına varıldığını ve temelinin de atıldığını belirten Oda Başkanları Davut Kaya ve Murat Zobu, son günlerde şehrimizdeki söylentiler sebebiyle açıklama yapmak zorunda kaldıklarını, Kırşehir'in menfaatlerinin siyasi hesaplar sebebiyle hiç edilmemesi gerektiğini vurgulayarak, Ankara Caddesine inşası devam eden Yeni Hükumet Binası yerine  yurt veya başka bir bina yapılmasını kararı vermek isteyenler, alacakları kararın altında kalırlar, Ahi Esnafı yurt binalarında olduğu gibi bu ihaneti unutmaz dediler.

ETİKETLER : Murat Zobu Kırşehir Bakkallar ve Bayiiler Esnaf Odası Başkanı Davut Kaya Kırşehir Kahveciler Otelciler Fırıncılar Odası Başkan Hükumet Binası
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket

Kırşehir Express Gazetesi
© Copyright 2013 Kırşehir Express Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Şiddet
Asayiş Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol
Kırşehirspor
SİYASET
Siyasi Açıklamalar
MHP Haberleri
CHP Haberleri
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Milli Eğitim
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi