Mucur’da 2. Çalıştay düzenlendi

Vali İbrahim Akın Mucurlular Derneği'nce düzenlenen ‘2. Kalkınma Stratejileri Geliştirme Ortak Akıl Çalıştayı’na katıldı.
Bu haber 2019-11-25 15:11:05 eklenmiş ve 7751 kez görüntülenmiştir.

Mucur Kültür Merkezinde gerçekleştirilen çalıştaya Vali İbrahim Akın, Milletvekili Metin İlhan, Ankara Milletvekili Hacı Turan, Mucur Kaymakamı Kaya Çelik, Mucur Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz, Mucurlular Derneği Başkanı İzzet Güner, ilgili daire müdürleri, ilçe protokolü ve vatandaşlar katıldı.

            Çalıştayda bir konuşma yapan Vali İbrahim Akın, “Malumlarınız olduğu üzere, bölgelerin kalkınması ve halkın refah düzeyinin arttırılmasına yönelik birçok yatırım ve proje kurumlarımız vasıtasıyla gerçekleştirilmektedir. Özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarımızın bu sürece katılarak çalışmalara sağladığı destekler yapılan hizmetleri daha da kıymetli kılmaktadır. Bu çalıştay da bu bakımdan önemlidir.

            Bildiğiniz üzere Mucur tarım, hayvancılık ve özellikle sahip olduğu un fabrikaları ile ilimiz ekonomisine önemli katkılar sağlayan bir ilçemizdir. Yine, alanında ülkemizin örnek yatırımlarından birisi olan rüzgâr enerjisi santrali de Mucur ilçemizde bulunmaktadır. Ayrıca Mucur, Seyfe Gölü Kuş Cenneti ve Yeraltı Şehirleri ile turizme konu olacak varlıklara sahip bir ilçemizdir. Tuz Mağarası da ilçemiz için özel ve fizikî tedavi yönünden önemli bir yerdir. Özellikle, Mucur Organize Sanayi Bölgesinin tamamlanması yönündeki çalışmaların neticelendirilerek biran önce yatırımcılara açılması ilçemizde sanayinin gelişmesine önemli katkı sağlayacaktır. Yine, Yamula Barajı Seyfe Sulaması Projesinin tamamlanmasıyla Mucur ve Boztepe ilçelerimiz dâhilindeki 65 bin hektar alan sulu tarıma açılacaktır. Bu da çiftçimizin refah seviyesinin artmasına önemli katkı sağlayacaktır. Ayrıca, yeni Mucur Hükümet Konağımızın da hayırlı olmasını diliyor, yeni bina aracılığıyla vatandaşlarımıza daha güzel ve daha hızlı hizmetlerde bulunulacağına inanıyorum.

            Mucurlular Derneğince düzenlenen bu çalıştaydan çıkacak kararları önemsediğimizi ifade diyor, bu toplantıda tarafların ortaya koyacağı görüş ve fikirlerin ilçemize yeni yatırımların gelmesi noktasında yol gösterici olacağına inanıyorum. İlçemizde yapılacak olumlu her işte bizler de imkanlar doğrultusunda destek olmaya devam edeceğiz. Bu düşüncelerle, çalıştayın verimli ve başarılı geçmesini diliyorum.” dedi.

            Milletvekili Metin İlhan, Ankara Milletvekili Hacı Turan ve Mucur Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz da yaptıkları konuşmada çalıştayın hayırlı olmasını dilediler.

Mucurlular Derneği Başkanı İzzet Güner’in de yaptığı konuşmanın ardından yapılan sunumlarla devam eden çalıştay, grup çalışmaları ve sonrasında yapılan sonuç değerlendirmesi ile sona erdi.

ETİKETLER : Mucur Çalıştay Kırşehir
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer İLÇE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket

Kırşehir Express Gazetesi
© Copyright 2013 Kırşehir Express Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Şiddet
Asayiş Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol
Kırşehirspor
SİYASET
Siyasi Açıklamalar
MHP Haberleri
CHP Haberleri
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Milli Eğitim
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi