Baro Başkanı Tuzcu'dan sert çıkış!

Baro Başkanı Tuzcu: Olağanüstü genel kurul toplantı çağrısı yapılması mümkün değildir.
Bu haber 2019-11-12 12:25:05 eklenmiş ve 7348 kez görüntülenmiştir.

Kırşehir Barosu Yönetim Kurulu Adına Baro Başkanı Av. Mehtap Karaburçak Tuzcu son günlerde bazı Baro Yönetim Kurullarınca Türkiye Barolar Birliğinin olağanüstü genel kurula çağırılması olayıyla ilgili bir basın açıklaması yaptı. Tuzcu, açıklamasında şunları ifade etti:

"Son günlerde bazı Baro Yönetim Kurullarınca Türkiye Barolar Birliğinin olağanüstü genel kurula çağırılması hepimizce malumdur. Avukatlık Kanunundan kaynaklanan bu çağrı hakkını kullanan Barolara saygı duymakla beraber onlar gibi düşünmediğimizi ve görüşlerine katılmadığımızı belirtmek isteriz.

Öncelikle ifade etmek gerekirse, Avukatlık Kanununda Birlik Başkanının görevinin sona erme şekilleri sınırlı olarak sayılmıştır. Bunlar, seçilme yeterliliğin kaybedilmesi istifa ve ölümdür. Bu haller dışında seçimli olağanüstü genel kurul toplantı çağrısı yapılması mümkün değildir. Açık ve net bu hüküm karşısında seçimli genel kurul toplantı çağrısı yapılması hukuka aykırıdır. TBB Başkanı ve seçilmiş kurullarının olağan görev süresi 2021 yılı Mayıs ayında dolacak olup daha öncesinde seçim yapılmasını gerektirir bir durum şu an için mevcut değildir.

Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz böylesi bir dönemde TBB’yi seçimli olağanüstü genel kurula çağırmanın mesleğimize ve birlik ruhumuza zarar vereceğini düşünmekle, olağanüstü genel kurul toplantısı çağrısı yapılmasını doğru bulmadığımızı tüm kamuoyu ile paylaşırız."

ETİKETLER : mehtap tuzcu kırşehir barosu baro başkanı
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket

Kırşehir Express Gazetesi
© Copyright 2013 Kırşehir Express Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Şiddet
Asayiş Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol
Kırşehirspor
SİYASET
Siyasi Açıklamalar
MHP Haberleri
CHP Haberleri
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Milli Eğitim
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi