CHP İl ve Merkez İlçeden Cumhuriyet Bayramı mesajı

CHP Kırşehir İl Başkanı Ecz. Şeref Baran Genç ve Merkez İlçe Başkanı Doğan Yıldızhan Cumhuriyet Bayramı mesajı yayınladı.
Bu haber 2019-10-28 10:40:28 eklenmiş ve 7693 kez görüntülenmiştir.

CHP Kırşehir İl Başkanı Ecz. Şeref Baran Genç ve Merkez İlçe Başkanı Doğan Yıldızhan Cumhuriyet Bayramı mesajı yayınladı. yayınlanan ortak mesajda şunları ifade edildi:

            "Biliyoruz ki Cumhuriyet özgürlüktür. Cumhuriyet özgür, bağımsız birey yaratmaktır. Cumhuriyet, bireyi kulluktan çıkarıp özgür hâle getirmektir. Cumhuriyet bilimdir, akıldır, yaşamı sorgulamaktır. Cumhuriyet ülkenin ve bireylerin geleceğini güvence altına almaktır.

            "Cumhuriyet halkın iradesine saygı göstermektir. Cumhuriyet toplumun değer yargılarına saygı duymaktır. Cumhuriyet, uygarlaşmadır, çağdaşlaşmadır. Cumhuriyet çağdaş hukuktur. Cumhuriyet, uygarlık kültürünü topluma yaymaktır. Cumhuriyet sanatı ve sanatçıyı yüceltmektir. Cumhuriyet, ahlaki değerlere sahip çıkmak, toplumun ahlaki değerlerini yüceltmektir, Cumhuriyet, bilhassa kimsesizlerin kimsesi olmak demektir.

            Cumhuriyet aynı zamanda Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'ni bilmek, okumak ve içselleştirmek demektir. Cumhuriyet onun içindir ki düşüncede genç olmaktır Cumhuriyet aynı zamanda zulme ve işgale karşı baş kaldırmaktır."

            Mayasında özgürlük ve bağımsızlık ateşi bulunan cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, silah arkadaşlarını, cumhuriyetin kuruluşuna giden süreçte seve seve canlarını veren şehitler ile o mücadelenin haklı ve onurlu nişanını taşıyan gazileri, günümüzde cumhuriyet ile cumhuriyetin kazanımlarının korumaya kararlı olanları saygıyla, sevgiyle selamlar Tüm Halkımızın Bayramını kutlarız."

ETİKETLER : CHP Kırşehir Baran Genç Doğan Yıldızhan Cumhuriyet Bayramı
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer DİĞER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket

Kırşehir Express Gazetesi
© Copyright 2013 Kırşehir Express Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Şiddet
Asayiş Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol
Kırşehirspor
SİYASET
Siyasi Açıklamalar
MHP Haberleri
CHP Haberleri
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Milli Eğitim
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi