Bahamettin Öztürk: Kahraman Türk Askerinin yanındayız!

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk “Barış Pınarı Harekatı” ile ilgili düşüncelerini dile getirdi.
Bu haber 2019-10-15 16:04:26 eklenmiş ve 8128 kez görüntülenmiştir.

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk  açıklamasında şunları ifade etti:

            "Bilindiği gibi BMGK’nin terörle mücadeleye yönelik kararları ve BM sözleşmesinin 51’inci maddesinde yer alan “Meşru Müdafaa Hakkı” çerçevesinde 09.10.2019 tarihinde, insan haklarını hiçe sayan terör unsurlarına karşı ‘Barış Pınarı Harekâtı’ başlatılmış bulunmaktadır.Amaç , bu bölgeyi PKK/PYD/YGP ve DEAŞ gibi terör örgütlerinden temizleyerek,Suriye halkını teröristlerin baskı ve zulmünden kurtarmak, bölgede huzur,güven ve barış ortamını yeniden tesis etmektedir. Bizler sivil toplum örgütleri olarak bu kararın arkasındayız ve destekliyoruz.

             Hem vatandaşlarımızın, hem vatanlarından koparılan ve ülkemizde misafir olarak bağrımıza bastığımız kardeşlerimizin hem de operasyon bölgesinde yaşayan sivillerin temel hak ve hürriyetlerinin korunması adına yürütülen harekâtta, güvenlik güçlerimizin ve onlarla birlikte mücadele eden müttefiklerinin muzaffer olacağına ilişkin temennimizi ifade ediyor ve bir insan hakları sorunu olan terörün tamamen yok edileceğine olan inancımızı belirtmek istiyoruz.Suriye’nin toprak bütünlüğüne, egemenliğine ve siyasi birliğine saygı gösterildiğini ifade ederek, harekatın meşru ve uluslar arası hukuka uygunluğunu dile getirdi.

            Türkiye, bulunduğu coğrafyanın çetin şartları dolayısıyla, toprak bütünlüğünü ve sınır güvenliğini ön planda tutarak, bölgesinde bir barış üssü olma hedefiyle hareket etmektedir. Bugün, bölgenin dışında yer alan ülkelerin, bölgenin kaderi üzerinde etkili olma hevesleri neticesinde masum insanların zarar gördüğü bir savaş ve kaos ortamına tanıklık ediyoruz. Bölge, barıştan her geçen gün uzaklaştırılmaya yönelik uygulamalara maruz bırakılırken, Ortadoğu'da sağduyunun temsilcisi olan Türkiye'nin, bu duruma kayıtsız kalması düşünülemez. Bölgenin, bir an önce huzur ve güven ortamına kavuşması gerekmektedir. Bu kapsamda, Fırat Kalkanı Operasyonu ile başlayan ve Zeytin Dalı Harekâtı ile devam eden, bölgeye barış ve huzur getirmeye yönelik operasyonlar, devletimizin gördüğü lüzum üzerine, Fırat'ın doğusuna yönelik olarak devam edecektir.Bu nedenle Türkiye’nin başlattığı her harekat Suriyeli Göçmenler , mazlum ve mağdur durumdaki yerel halk tarafından desteklenmektedir.Geçmişte de olduğu gibi Türk Ordusu ‘ SELAM TÜRK’ÜN BAYRAĞINA ‘ şeklinde karşılanmaktadır. Türkiye ve ekonomisine yöneltilen tehditlere Türk milleti, yine birlik ve beraberlik içinde olarak en güzel cevabı verecektşr ve bu vatanın her bir ferdi, Türkiye’nin geleceği için daha çok çalışacak daha çok üretecektir.Gün Milli birlik ruhuyla bir olmaktır.

            Bu vesileyle, Barış Pınarı Harekâtı'nda kahraman Türk ordusuna muvaffakiyetler diliyor, operasyonun başta bölge halkları olmak üzere, coğrafyamıza bir an önce barış getirmesini temenni ediyor Esnaf camiası olarak “Kahraman Türk Askerinin “ yanındayız."

ETİKETLER : Bahamettin Öztürk KESOB Kırşehir
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket

Kırşehir Express Gazetesi
© Copyright 2013 Kırşehir Express Gazetesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Şiddet
Asayiş Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol
Kırşehirspor
SİYASET
Siyasi Açıklamalar
MHP Haberleri
CHP Haberleri
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Milli Eğitim
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi